Жоден з трьох нардепів, що балотуватимуться в Сумській області, не відповідає усім критеріям руху ЧЕСНО

30 липня, офіційно стартувала кампанія виборів депутатів Верховної Ради України – Центральна виборча комісія оголосила про початок виборчого процесу.

Згідно з чинним законодавством виборчий процес розпочинається за 90 днів до дня голосування, яке відбудеться 28 жовтня. Висування кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах розпочнеться з 30 липня і триватиме до 13 серпня включно згідно календарного плану ЦВК. Передвиборна агітація дозволена з наступного дня після реєстрації кандидатів.

Напередодні Громадянський рух ЧЕСНО під час Форуму «ЧЕСНА розмова з майбутнім парламентом» оприлюднив результати моніторингу депутатів VI скликання на відповідність критеріям доброчесності.

Дослідження показало, що лише троє депутатів з усього парламенту проходять фільтри критеріїв доброчесності – позафракційний Микола ТОМЕНКО, Олександр ГУДИМА з БЮТ та Володимир ЛАНОВИЙ, який став депутатом НУНС лише у червні 2012 року. Ця інформація не є кінцевою, адже громадяни продовжують надавати додаткову інформацію, що буде використовуватися в оцінці.

На даний момент про свої наміри балотуватися по мажоритарним округам Сумської області заявили три нині діючих народних депутата – Юрій СЕРБІН (ВО «Батьківщина»), Андрій ДЕРКАЧ (Партія регіонів) і Володимир ДАНИЛЕНКО (Компартія України).

Жоден з них не відповідає усім шести критеріям доброчесності, висунутих рухом ЧЕСНО.

Комуніст Володимир Даниленко не відповідає одному з шести критеріїв, а саме «Особисте голосування в парламенті». У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання він неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 22 вересня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 22 грудня 2011 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Бютівець Юрій Сербін так само порушував принцип особистого голосування. Зафіксовано, що він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 7 лютого 2012 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 8 лютого 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Окрім того, Юрій Сербін не оприлюднив свою декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік, що, на думку руху ЧЕСНО, порушує критерій «Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя».

Найбільшим же порушником принципів доброчесності серед нардепів, що балотуватимуться на Сумщині, є член фракції Партії регіонів Андрій Деркач. Окрім двох вищевказаних критеріїв («Особисте голосування в парламенті» та «Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя»), Андрій Деркач не відповідає ще двом.

Так, Андрій Деркач є злісним прогульником: протягом 2011 року він був присутній лише на 52 пленарних засіданнях парламенту з 82 (63%). За цей же період Андрій Деркач був відсутній на усіх (!) 20 засіданнях Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, членом якого він є.

Ще один критерій, який не пройшов Андрій Деркач, – «Непричетність до корупційних дій». За інформацією інтернет-сайту «Обком» з посиланням на заяву прес-служби Генпрокуратури від 16 червня 2005 року, Генеральна прокуратура порушила кілька кримінальних справ по фактах незаконного відшкодування ПДВ та ухиляння від сплати податків до бюджету. Зокрема, кримінальну справу було порушено проти компанії «Транс-Ойл», засновниками якої, за інформацією видання, були народні депутати Деркач Андрій Леонідович та Єдін Олександр Йосипович.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини народного депутата Деркача Андрія Леонідовича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність можливої причетності Деркача Андрія Леонідовича до корупційних дій, повідомляє рух ЧЕСНО.

Оцінювання порушення критеріїв базувалося на розробленій методології, вона відкрита і є на сайті chesno.org. Інформація, розміщена у Чесно метрі, є оцінкою, яка базується на раніше оприлюднених фактах.

Важливий момент – рух ЧЕСНО надавав можливість кожному депутату ознайомитися з зібраною інформацією та заперечити або виправити неточності.

На сайті на даний момент є моніторинг 449 чинних депутатів.

Результати аналізу кандидатів від усіх політичних сил будуть поступово розміщуватися на сайті chesno.org включно до жовтня.

інтернет-газета “Сотня”

1 thought on “Жоден з трьох нардепів, що балотуватимуться в Сумській області, не відповідає усім критеріям руху ЧЕСНО”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *