Нєстяжатєльний Гундяєв

Виявляється, наш апостол русcкого міра має приватну квартиру в престижному “доме на Набережной”, яку йому начебто подарував Єльцин. Але живуть там дві дамочки, які вдають з себе монашок. Патріарх заявив, що то його троюрідні сестри.

 

Ай-я-яй! Патріарха Кіріла запідозрили в порушенні двох обітниць ченця. За Статутом Василя Великого і Статутом РПЦ православний чернець не має права володіти якою-небудь власністю. А чернечий постриг Владімір Гундяєв прийняв ще 3 квітня 1969 р. і отримав ім’я Кіріл. Тоді ж він дав чотири обітниці: “послушания, безбрачия, нестяжания, непрестанной молитвы”.

 

Ні, жодного сумніву в тому, що чернець Кіріл послушний і молиться безперестанку, у мене нема. А ось дві інші обітниці викликають тиху підозру, що не все там гладко.

 

Виявляється, наш апостол русcкого міра має приватну квартиру в престижному “доме на Набережной”, яку йому начебто подарував Єльцин. Але живуть там дві дамочки, які вдають з себе монашок. Лихі люди плещуть язиками, що ті дамочки такі монашки, як атєц Кіріл чернець. Патріарх заявив, що то його троюрідні сестри.

 

Добре, нехай сестри. Але покажіть мені того троюрідного брата, який би по два-три рази на тиждень провідував своїх троюрідних сестер.

 

Але історія з тією квартирою ще веселіша. Їхній сусід, який живе поверхом нижче, теж священик, зробив ремонт, а пилюка, начебто проникла у помешкання Кіріла і вкрила рідкісні книги. От Кіріл і подав до суду на сусіда, вимагаючи фантастичну суму – 600 тисяч доларів компенсації! А це вартість двох квартир. У цю суму ввійшла компенсація за незручності, бо троюрідні сестри змушені були, рятуючись від пилюки, переселитися у винаймане помешкання, і, хоч вони скромні чернички і могли собі жити в однокімнатній квартирі, то найняли щось значно крутіше за дуже високу суму. Ну і ті книги. Їх від пилюки може звільнити лише якийсь там унікальний інститут, бо такво шматочкою протерти – не піде. А це теж немалі гроші.

 

Одне слово, батюшка не на жарт розійшовся, а сусід платити не хоче. Цілком можливо, що у сусіда й квартиру заберуть.

 

Цей скандал набрав такого розголосу, що представники московського патріархату забили в дзвони: проти патріарха Московського і всія Русі Кіріла ведеться кампанія з дискредитації.

 

Телеведучий Владімір Соловйов пише: “Для патриарха эта история очень болезненная и крайне неприятная. Особенно ранит душу патриарха, что зачем-то пытаются неуважительно, с какими-то странными намеками говорить о его троюродных сестрах”.

 

Щодо годинника за 30 тисяч євро, то патріарх відразу згадав восьму Божу Заповідь “Не свідчити брехливо на ближнього свого”. А хто йому ближній, як не він сам? От і пояснив, що фото його руки з дорогим годинником – колаж. Хоча такий годинник у нього знайшовся: “Потому что да, коробка с такими часами ни разу не надеванными есть и она лежит”.

 

В Общєствєнній палаті РФ переконані, що проти патріарха розгорнута потужна інформаційна кампанія, замовниками і спонсорами якої є кола, що стоять на русофобських і антихристиянських позиціях.

 

“То, что делается против патриарха, – мракобесие, Безусловно, это определенный заказ”, – заявив голова руху “Гражданское общество” Анатолій Кучерена.

 

“Информационная атака на патриарха заказана внутри России, но активно поддерживается на Западе”, – вважає проректор Російського економічного університету Сєргєй Марков. Хоча сам у час Помаранчевої революції активно керував зливою компромату на помаранчевих лідерів.

 

Але “мракобісся” триває. Журналістка Божена Ринска, щодо якої Борис Нємцов запропонував: “Создадим клуб “Кто не вы…бал Рынску”, спростувала заяву патріарха Кіріла: “Квартиру в Доме на Набережной гражданин Гундяев получил от гражданина Виталия Кириллова, президента АО “Международное Экономическое Сотрудничество”. Гражданин Кириллов, (кстати, фигурант целого ряда уголовных дел, разыскивается до сих пор интерполом), очень любил дом на набережной и при первой возможности скупал там квартиры и поселял там важных для него людей, чтобы потом по-свойски, по-соседски перетереть с ними за бизнес”.

 

Це вона про ті благословенні часи, коли російська церква взялася торгувати алкоголем і цигарками. Відтак був скандал, і атєц Кіріл зачаївся, але недавно знову вигулькнув зі своїм тютюново-горілчаним бізнесом. В результаті з’явилася “Православная водка”: “Эта водка не разрушает печень, не провоцирует алкоголизм, не вызывает привыкания, а оказывает исключительно благотворное расслабляющее действие на того, кто её употребляет регулярно. Рекомендована ведущими российскими наркологами. Благословлена архимандритом Амвросием”.

 

Продавати нову горілку вже почали в російських та й деяких українських храмах разом зі святою водою та широким асортиментом товарів: тут тобі і хустки, і свічки, й іконки, і хрестики, і вино, і вода, і пірагі, і сигарети, а тепер іще й горілка: “Поминальная”, “Застольная”, “Литургийная”, “Амвросийка”, а найкраща, мабуть, “Кирюха”. Пляшечки по 100, 250, 500 гр., 1, 3 і 5 літрів. Півлітри коштує 400 рублів. Вип’єш такої горілки, і чорт з тебе відразу вискоче.

 

Воно, правда, Ісус гнав торгашів з храмів, але прогрес є прогрес.

 

Матушка Анна, яка завідує горілчаним виробництвом, запевняє, що горілка така чиста, така нешкідлива, що вона дає її навіть своїм дітям: “Особые праздники отмечают прихожане, от того и алкоголь должен быть особенным. Скажем, в дни рождения, свадьбы да крестины на стол должна “Застольная” выставляться. К великими христианским праздникам следовало бы купить “Литургийную” — она с добавлением вина. “Амвросийка” да “Кирюха” подешевле будут, а потому для каждодневного применения и расслабления сойдут. А “Поминальную” на стол надобно ставить, когда покойник в доме стоит — эта водка поможет усопшему быстрей на небесах оказатися”.

 

Ще одна особливість: священний алкоголь реалізується тільки в пластиковій тарі. Дивно, що церква проігнорувала засторогу лікарів про те, що алкоголь у пластику супершкідливий.

 

А днями усі ці звинувачення врешті допекли Гундяєва до печінок і, щоб провчити ворогів церкви, його адепти подали до суду на одного з мракобісів, а саме на блогера Д. Лєбєдєва, який в Інтернеті “разместил записи, содержащие высказывания, побуждающие к действиям, направленным на унижение достоинства Патриарха Московского и Всея Руси Кирилла, а также аналогичные высказывания к группам лиц, по признакам отношения к религии”. Д. Лєбєдєва засудили на рік умовно.

 

Ну, і щоб не думав Гундяєв, що в Україні не знають про його гріх “нестяжательства”, то зауважимо, що окрім дорогого годинника і квартири він має ще й особистого літака, віллу у Швейцарії, будинок у Пєрєдєлкіно і палац у Геленджику.

 

Як же ту не згадати цитату з одного із виступів Патріарха в Україні: “Очень важно научиться христианской аскезе… Аскеза – это способность регулировать свое потребление… Это победа человека над похотью, над страстями, над инстинктом. И важно, чтобы этим качеством владели и богатые, и бедные”.

 

Да-да, асобєнна бєдниє.

 

Юрій ВИННИЧУК

http://tsn.ua/analitika/nyestyazhatyelniy-gundyayev.html


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *