Богослужіння в Сумському кафедральному соборі.

Сьогодні в Свято-Воскресенському кафедральному соборі Київського Патріархату міста Сум була відправлене величне богослужіння в день пам’яті Собору вселенських учителів і святителів: Василя Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого.

Службу очолив ієрей Артемій Юрчук, який на ранній службі розповів про значимість діяльності цих святих не тільки для православної церкви, а й для усього християнського світу.

У цей день Церква також відзначає пам’ять священномученика Іполита та з ним мучеників Кенсорина, Савина, Фрисії, діви, та інших 20 мучеників, а також преподобного Зинона, посника Печерського, в Дальніх печерах (ХІV) та преподобного Зинона, учня святителя Василія Великого (V) та мученика Феофила Нового (784) й благовірного Петра, царя Болгарського (967).

Іван Золотоустий (Іоан Золотоуст, Йоан Золотоустий 347-407 рр., Антіохія), вселенський учитель, один із засновників Константинопольського патріархату, блискучий оратор та релігійний полеміст, є надзвичайною за колоритом постаттю, яка виділяється навіть серед низки непересічних мислителів та проповідників східнохристиянської церкви. Він має почесний титул «вселенського вчителя». Крім Золотоустого цим високим ім’ям Церква вшанувалася ще всього двох своїх діячів: святого Василя Великого та Григорія Богослова.

«Золотоустий» — це також титул, отриманий святим за надзвичайне красномовство та офіційно закріплений церквою на Халкидонському соборі в V сторіччі. У храмах й понині правиться літургія Івана Золотоустого. Святитель Іван відомий не лише віруючим християнам, його спадщиною цікавляться, захоплюються навіть світські науковці, літератори, а останні слова святителя на цьому світі «Слава Богові за все!», сказані у вигнанні та страшних фізичних муках, стали справжнім символом віри та незламності.

Але мало кому відомо, що за освітою та фахом, якщо оперувати сучасними термінами, Вселенський вчитель та Константинопольський архієпископ був адвокатом та мав певний час практику!

Підготував Петро Перепуст.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc Email: luka100luka@ukr.net, perepust@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *