До Дня Соборності в Сумах.

Було презентовано книгу «Діяльність підпілля ОУН на Сході України».

В рамках відзначення Дня Соборності України, 22 січня в Сумах у приміщенні Сумської обласної організації політичної партії «За Україну!» відбулася презентація збірника наукових статей «Діяльність підпілля ОУН на Сході України», виданого в Дніпропетровську Східноукраїнським дослідницьким центром «Спадщина».

За словами екс-керівника Сумського обласного архіву, відомого краєзнавця та одного з авторів книги Геннадія Іванущенка, при підготовці видання дослідники опрацювали архівні документи з державних архівів областей та архівних відділів Управлінь СБУ, опитали десятки свідків визвольної боротьби 40-50-их років минулого століття. До збірки увійшли наукові розвідки про антинімецьку та антирадянську боротьбу націоналістичного підпілля на території Донецької, Дніпропетровської, Сумської, Харківської та Запорізької областей. Розповідається про членів революційної ОУН – учасників боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу. Досліджуються та деталізуються обставини підпільної діяльності, аналізується персональний та кількісний склад учасників, розкриваються районні особливості нелегальної роботи. Окремо розповідається про участь вихідців зі східних областей в лавах Української Повстанської Армії.

«У збірнику йдеться, зокрема про «Підпілля ОУН-УПА на Сумщині: деталізація подій через призму документів спецслужб». Доведено на основі документів існування мінімум чотирьох окружних проводів ОУН: Сумського, Роменського, Глухівського й Конотопського, які, в свою чергу, були розгалужені на районові проводи», – зазначив під час презентації Геннадій Іванущенко.

“Цим збірником дослідники доводять, що організації ОУН-УПА існували не лише на території Західної України”, – заявив Геннадій Іванущенко.

Інформаційно-аналітична служба

Сумської обласної організації Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО)

Підготував Микола Тисячник.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.net, una-unso_sumy@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *