Сумський міський голова вимагає від депутатів зупинити земельний дерибан.

Геннадій МінаєвНа сесії Сумської міської ради під час розгляду проекту рішення щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою громадянам, Геннадій Мінаєв чітко окреслив свою позицію щодо надання земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво (ІЖБ).

Він звернувся до депутатів з емоційною заявою, закликавши їх раз та назавжди зупинити земельний дерібан.

“Ми в шостій каденції в перший раз розглядаємо земельні питання стосовно ІЖБ. Нажаль, я констатую те, що продовжується непрозора схема надання земельних ділянок. Я не хочу сказати, що це незаконно. Це законно, але не прозоро. Як з’являються ці заяви, як вони потрапляють на сесію, які там прізвища?”, – говорить він. Це і є дерибан, переконаний міський голова.

“Ми повинні з вами в цій каденції відмовитися від цих махінацій. Досить їх було в четвертому та п’ятому скликаннях. Так не має бути надалі”, – впевнений Геннадій Мінаєв.

“Я розумію, що земельний ресурс Сумської міської ради – не величезний і ми не можемо апріорі забезпечити усіх сумчан, які бажають отримати земельну ділянку під ІЖБ. Але ми повинні робити це прозоро! Я стверджую, що більшість, навіть 90% цих заяв – це підставні прізвища. Ми вводимо в оману в першу чергу нашу громаду. Нам треба зупинити цей процес. Зупинити”, – наполягає міський голова.

Він також закликав затвердити документ, яким би був механізм прозорого надання землі.

“Я розумію, що у цьому переліку є пан Прохоренко. Так, він генерал, заслужена людина, він очолює громадську організацію ветеранів області. Потрібно давати? Потрібно! Так, у тому списку є афганці, бойові льотчики пан Симаченко та пан Білокур. Я це теж розумію. Але інші хто? Як вони потрапили до того списку. Ось у чому проблема”, – заявив міський голова.

Він вимагає, аби кожен претендент на земельну ділянку приходив на погоджувальну раду до депутатів та розповідав: хто він такий, скільки років мешкає в місті, яке в нього нині житло. І запевняв би, що отримує ділянку не для перепродажу, а саме під будівництво власного житла.

“Зупиніть дерибан! Я вас благаю”, – звернувся Геннадій Мінаєв до депутатів. – “Якщо ж ні, то я доручу правовому управлінню перевірити усі звернення та ветуватиму ці рішення. Раз і назавжди”, – наголосив міський голова.

Після обговорення депутати з 43 пунктів рішення залишили лише 3, які стосуються дорізки кількох соток, а решту зняли з розгляду.

Сподіваймося, що народні обранці дослухаються до міського голови і практика непрозорого надання земельних ділянок під ІЖБ у Сумській міській раді стане історією.

Підготував Петро Перепуст.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc Email: luka100luka@ukr.net, perepust@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *