Московські уніати хочуть знищити Київський Патріархат.

Войовничі Московські уніати на чужій канонічній території, яка належить Київському Патріархату, хочуть знищити духовність української нації – її прадавню Православну Церкву Київський Патріархат.

«Київський Патріархат хочуть до літа знищити, — заявив Патріарх Київський і всієї Руси–України Філарет в інтерв’ю газеті «Експрес».

— По всій Україні представники влади, спонсори або священики Московського патріархату проводять бесіди з нашими священиками, їм пропонують переходити в підпорядкування Московського патріархату, а за це обіцяють різну підтримку й допомогу». Керівництво УПЦ КП переконане, що до червня Церкви з центром у Києві може не стати. «Профілактичні бесіди», за словами владики Філарета, здійснюють зі священиками по всій Українi, особливо ж на Донбасі — там «обробку» вже пройшли близько 70 відсотків отців. Триває рейдерське захоплення храмів. А влада — завжди на боці церкви Московського патріархату.

Київський Патріарх впевнений, що з усіх цих випадків по всій Україні можна зробити вiдповiдний висновок. Як поінформував в інтерв’ю Релігійно–інформаційній службі України прес–секретар Київської патріархії єпископ Євстратій (Зоря), тиск на священиків почався в червні минулого року — через чиновників районного рівня, або через спонсорів будівництва, або через особисто знайомих священиків Московського патріархату.

«Продовжують відбуватися бесіди з нашим духовенством за приблизно одним й тим самим сценарієм, — розповів владика Євстратій. — Звучать пропозиції переходити в Московський патріархат. Як стимул пропонують, що «ось ми вам будемо допомагати, ми вам, наприклад, завершимо будівництво чи зробимо ремонт храму, чи ось у вас машини немає, чи ось у вас житло погане, чи ще що–небудь подібне». За словами владики, зов­сім небагато священиків піддалися на такі «пропозиції», хоча творці плану були переконані, що в КП ідейних людей немає, а є лише аморальні пристосуванці. На думку владики Євстратія, такі дії щодо УПЦ КП — це лише частина загального плану дестабілізації України.

До речі, 23 січня цього року Київська Патріархія направила Президентові Віктору Януковичу, Прем’єр–міністру та Голові Верховної Ради звернення свого Архієрейського собору стосовно президентського доручення Міністерству культури України та Міністерству юстиції України до 1 лютого 2011 року внести до Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» без урахування думок конфесій. У разі прийняття такого Закону у ВР держава зможе відбирати майно в одних церков та передавати його іншим. Нагадаємо, що в грудні «регіонали» обмовилися в пресі, що в Комітеті з питань духовності ВР «група товаришів» готує проект рішення, яким можна буде позбавити Київський Патріархат прав на володіння «захопленим ним майном УПЦ МП».

Спроби ліквідації УПЦ КП були в 1995 та в 2002 роках: тоді УПЦ Московського патріархату разом з КПУ вимагала зняття УПЦ КП з реєстрації.

Ореста Славич, Україна Молода

За матеріалами преси підготував Петро Перепуст.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc Email: luka100luka@ukr.net, perepust@ukr.net  

 

3 thoughts on “Московські уніати хочуть знищити Київський Патріархат.”

 1. Самопровозглашенный “киевский партиархат” нам не нужен !

 2. Льольок!
  Ти вже дістав своєю дурістю. Який же самопроголошений, коли подія проголошення Київського Патріархату відбулася на канонічному Соборі, як того й вимагають Правила святих апостолів та інше канонічне право християнства.
  Ти просто наслухався кликуш у рясах з Московських уніатів та й дуркуєш під їх дудку. А краще б почитав канони.
  Ти не плутай канонічне право з православною традицією визнання нових церков. Традиція то менша за канони!
  А твої Московські уніати – вони ж безграмотні як були впродовж своєї історії, так й до сих пір ними залишаються.
  У свій час, після так званого воз’єднання, хахли їм створили їх чудернацьку кацапську мову, бо в Московії навіть попи були неписьменні, а службу вивчали з голосу напам’ть. Ось вони тепер думають, що вже й грамотні.
  Та навіть основоположником літературної російської мови є хахол Микола Гоголь – це офіційна академічна думка Москви, а не мої видумки. Я прожив у Москві 25 років, то добре знаю що то воно таке той край та той люд.
  Ото ж, Льольок, підучися трішечки та тоді вже й базікай.
  А так, можеш хоч у сатаністи податися, бо вони недалеко стоять від Московських уніатів.
  Будь здоров.

 3. Шановний пане Лука! Нажаль, Ваші аргументи є лише тільки виправданням. Я християни! Святе хрещення як і мої батьки я прийняв у церкві Московського Патріархату. Зрікатися моєї віри і відступати він церкви я не буду. Бажаю щоб і Ви повернулися у лоно церкви.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *