Москва так і залишилася улусом Золотої Орди.

Москва так і залишилася улусом Золотої Орди, окупаційною комендатурою на російській землі».

Відомий московський політолог Олексій Широпаєв опублікував програмну статтю, в якій від імені Націонал-демократичного Альянсу (НДА) зажадав від кривавого русофобського режиму Медведєва-Путіна від’єднання від Росії окупованого Імарату Кавказ заради порятунку росіян.

Широпаєв зокрема вказує: «В історичному генезисі Росії немає нічого національного російського. Більш того: Росія почалася зі знищення достеменно російських культурно-державних та соціальних засад, втілених в новгородській демократії. Ненависть Москви до Великого Новгорода — це ретрансляція ординської ненависті до Русі як такої.

Антиросійський характер історичної російської державності був зумовлений тією роллю, яку Москва виконувала, будучи ще улусом Орди — роллю окупаційної комендатури на російській землі. І він зберігся досі, визначаючи весь комплекс відносин російської держави з російським народом.

Це відносини завойовника із завойованими — відносини, що стали в Росії головним дердавостворюючим чинником.

Тільки так можна зрозуміти феномен російського деспотизму, природу опричнини і Гулага.

Росія — це об’єктивно антиросійське історичне явище, і тому «для росіян» вона бути не може просто за своєю природою. Росія в російському розумінні — це перевернутий світ, в якому зрадник і садист Олександр Невський є «героєм», а деспотизм, сприйнятий від ординських «царів» і декорований візантізмом, — нібито споконвічно російська форма правління.

Дует Путина і Медведєва висунув «ідею російської нації» і «загальноросійського патріотизму». При цьому Медведев поділився своїми ностальгічними спогадами про «міжетнічний мир», який нібито панував за часів радянської влади, а Путін з теплом нагадав про горезвісну «нову історичну спільність» — радянський народ.

Таким чином, генезис кремлівського проекту «Російська нація» очевидний. Очевидна і його конкретно антиросійська спрямованість. Він заточений саме проти росіян, проти їх і без того млявої самосвідомості, отруєної казенним імперським патріотизмом.

Інші народи Росії, що мають свої національно-державні утворення, захищені від цього проекту плавильного казана. Вони залишаться татарами, калмиками, якутами. Т.з. «росіян», таких безрідних імперських космополітів можна робити тільки з росіян, як це було завжди: і при царях, і при радах, і зараз. Якщо в СРСР і був радянський народ, то це росіяни — саме в їхню свідомість вдалося найбільшою мірою впровадити категорії імперського патріотизму.

Росіяни — головний етнічний ресурс імперії. Імперія не має іншого вирішення цієї проблеми, окрім максимального знеособлення росіян в національному плані і їх дискримінації.

Росія не може бути «для росіян». Історична, імперська  Росія може будуватися тільки на дискримінації росіян, за рахунок росіян, які завжди були «керівним» народом лише на словах. Гасло «Росія для росіян» зіштовхує російський націоналізм з іншими народами Росії. Проте з іншими народами Росії росіянам ділити абсолютно нічого.

Потрібне перезаснування Російської федерації — історична дія, в якій, за допомогою засновницьких зборів, візьмуть участь всі народи Росії, за винятком Північного Кавказу. Цьому проблемному регіону, що вимагає все нових пільг і дотацій, необхідно надати повну незалежність, унаслідок його очевидної винятковості цивілізаційного характеру.

У складі федерації Північний Кавказ завжди залишатиметься джерелом нестабільності, генератором нерозв’язних проблем для самого себе і для інших. Ставши незалежним, діставши можливість жити за власними законами і звичаями, він, поза сумнівом, знайде своє заслужене положення на політичній карті світу (ми в цьому не сумніваємося — КЦ)».

Відділ моніторингу «Кавказ-Центр»

Підготував Микола Тисячник.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.net, una-unso_sumy@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *