Мусульмани України, як й усього світу, зараз святкують Курбан-Байрам.

Сумська обласна організація УНА-УНСО вітає усіх мусульман у Сумськім краї з цим знаменним святом.

Та зичить всього щонайкращого послідовникам Пророка Мухаммеда – величної релігії земної цивілізації.

Ід аль-адха, ід аль-кабір, ід аль курбан (араб. عيد الأضحى ), Курбан-Байрам (тюрк.) – свято жертвоприношення, одне з двох головних свят мусульман (друге – ід аль-фітр).

Свято починається через 70 днів після закінчення поста урази (10-го числа місяця Зуль-хіджжа, що є 12-м місяцем мусульманського місячного календаря), в день закінчення Хаджу (прощі до Мекки) та триває три-чотири дні.

У ці дні в долині Міна біля Мекки прочани приносять у жертву тварин (курбан) у память про те, як за біблійним переказом пророк Авраам (у мусульман Ібрагім), хотів принести в жертву Богу свого сина Ісаака (в мусульман Ісмаїла). Але Бог послав архангела Гавриїла (Джабраїла) з баранцем та врятував Авраамові сина. Теж саме роблять віруючі всього мусульманського світу.

В ритуал свята входить особлива молитва під час якої кожен мусульманин зобов’язаний зарізати вівцю, корову чи верблюда, причому кров тварини обов’язково повинна збризнути землю, а не камінь чи асфальт, що є також даниною родючості землі. На підтвердження цього обов’язку мусульманам приводять аяти Корану: Вам не досягти благочестивості, поки не будете робити жертви з того, що любите.

Під час Курбан-Байраму прийнято відвідувати могили предків, наносити візити друзям, робити подарунки. Організовується святкова трапеза.

Петро Перепуст за дорученням Комітету Сумської обласної організації УНА-УНСО.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *