Постійна рубрика – нам пишуть молоді політологи: Не забудьмо Героїв Сумщини.

У 1942 році, на Західній Україні виникла Українська Повстанська Армія на чолі з видатним полководцем Романом Шухевичем.

Українські повстанці воювали на три фронти: з фашистською Німеччиною, з Радянським союзом та Польщею. В розпалі Другої світової війни їхня кількість сягала понад150 тисяч воїнів.

Але на фронтах цієї війни, в рядах Червоної армії, воював чи не увесь український народ з Української РСР. Ці люди в масі своїй боролися проти фашистських загарбників за долю своєї України, за долю своїх родин й нащадків.

Останнім часом Росія постійно заявляє про те, що за допомогою росіян була виграна Друга світова війна, й цим привласнюють перемогу собі. Але факт полягає в тому, що на фронті воювало найбільше українців – понад 7-ми мільйонів. Саме українців було найбільше героїв Радянського союзу, саме українець виявився найкращим льотчиком за всю історію СРСР, саме українець установив прапор над центральним куполом Рейхстагу.

Українці відіграли ключову роль у Другій світовій війні, вони хоробро боролися за свою Вітчизну. В цій боротьбі за визволення прославилися й наші земляки, ім’я яких повинен знати кожен сумчанин. Це найкращий льотчик в історії СРСР – тричі герой радянського союзу Іван Микитович Кожедуб, та людина яка встановила прапор над Рейхстагом Олексій Прокопович Берест.

Ми не дозволимо відбирати гордість нашого краю. Не поважаючи наших героїв, ми не поважаємо себе, честь та хвала усім нашим землякам, які воювали за Україну – визволителям від фашистських загарбників. Слава Україні!

Родіон Дученко.

Підготував Петро Перепуст.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc ; E-mail: luka100luka@ukr.net, una-unso_sumy@ukr.net, perepust@ukr.net .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *