Неординарна подія в культурному житті Сумщини.

До Сум 5 березня завітала делегація Української Національної Асамблеї з Києва з приводу презентації книги «Щоденник сотника Устима», яка вийшла друком у видавництві братів Капранових «Зелений пес». (фото в кінці статті)

Автор книги пан Валерій Бобрович є відомий політичний та громадський діяч сучасності, член УНА-УНСО, учасник бойових дій на Кавказі в складі урядових військ Грузії, які відстояли незалежність цієї, дружньої Україні, держави від зазіхань московського імперіалізму.

Очолив київську делегацію теж відомий політичний діяч, голова Київської міської організації УНА-УНСО пан Ігор Мазур (псевдо Тополя), який разом з автором книги брав участь у змаганнях Грузії проти Росії.

До речі, в знак пошани відданості дружбі між українським та грузинським народами, а також за відвагу на фронтах Грузії, тодішній президент цієї країни пан Едуард Шеварнадзе нагородив найвищими урядовими військовими орденами понад двадцять членів УНА-УНСО, серед яких пан Валерій Бобрович та пан Ігор Мазур.

Презентація книги розпочалася з прес-конференції для ЗМІ Сумської області в приміщенні актової зали Сумської обласної організації політичної партії «За Україну», яке надав для цієї події пан Олег Медуниця.

Кореспондентів цікавило значення участі українців у кавказьких конфліктах, а також літературні досягнення автора книги.

Опісля відбулася зустріч автора книги пана Валерія Бобровича з громадськістю Сумщини на яку завітали не тільки мешканці обласного центру, але й представники ряду районів області.

На цю зустріч завітали ряд делегацій місцевих політичних та громадських організацій. Особливо вразили рухівці, які прибули чи не повним складом керівництва цієї обласної організації на чолі з її головою паном Сергієм Бутенком.

Розпочали з демонстрації фільму Георгія Гонгадзе «Тіні війни». Там йдеться про події Грузинсько-Російської війни в Абхазії.

Зустріч відбулася в дружній та теплій обстановці. Публіку цікавило не тільки розповідь про ті події не Кавказі, але й про літературну творчість автора. Як зазначила народна артистка України, голова Сумської обласної організації «Союзу Українок» пані Алла Ластовецька, що книга настільки приємна для читання, бо написана в живій манері, без одіозності й упередженості – вона стане хорошим посібником для виховання молоді в дусі патріотизму.

Пан Петро Перепуст зазначив, що ця книга є неординарним фактом з відродження героїки в дусі класичної повісті, що ми знаємо ще з авторів стародавньої Греції та Риму, героїки європейського й арабського лицарства, українського козацтва. А після впродовж останніх століть ця тематика випала з творчості й тільки комуністична пропаганда з псевдогероїчним видумками та сучасні міліцейсько-поліцейські «героїчні» витвори кіношників заполонили цю нішу нікчемною псевдогероїкою. А от пан Валерій Бобрович відновив тематику героїки в літературі за що ми маємо бути йому вдячні, й не тільки за літературну творчість, а й за його політичну платформу патріота України, бо тоді саме УНА-УНСО спасли імідж України щодо кавказького конфлікту.

Звичайно, пан Валерій Бобрович та пан Ігор Мазур чимало розповідали про ті буремні події на Кавказі. Зала з вдячністю слухала цікаву розповідь. Пройшло вже кілька годин, а ніхто й не збирався покидати цю презентацію.

Люди мали можливість за собівартістю видавця (30 гривень) придбати цю книгу та отримати автограф автора.

Але була ще запланована зустріч з кореспондентами в іншому місці, то київська делегація, завершивши зустріч з громадськістю, відбула ще на іншу прес-конференцію.

На це люди навіть дещо незадоволено відреагували, бо хотіли слухати цікаву розповідь автора книги «Щоденник сотника Устима» пана Валерія Бобровича та пана Ігоря Мазура. Але запланована зустріч з кореспондентами мала відбутися й пан Валерій Бобрович, подякувавши сумчанам за теплий прийом, пообіцяв при нагоді ще відвідати це славне слобожанське місто.

Керівництво Сумської обласної організації УНА теж залишилося задоволене, бо підготовча праця для презентації книги стала плідною. Голова СОО УНА пан Микола Сурженко подякував членам організації за плідну роботу з підготовки презентації книги пану Миколі Тисячнику, Олександрові Бережецькому й ряду іншим членам УНА.

Також він подякував пану Олександрові Бойку за допомогу з питань забезпечення заходу відео апаратурою.

Підготував Лука Іваницький.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.net

5 thoughts on “Неординарна подія в культурному житті Сумщини.”

  1. Может вопрос не в тему, но так как Валерія Бобровича та пана Ігоря Мазура я считаю героями , хотелось бы узнать – если военный конфликт опять вспыхнит , как будет происходить набор добровольцев? ,какие критерии организации будут при этом к кандидатам ?

  2. Такої відповіді надати не можемо через високу увагу до цього питання певних структур. Єдине лише можу сказати, що маємо серед грузинів багато друзів-побратимів, тож, якщо їм буде потрібна допомога. наша Організація залюбки її надасть.

  3. Черножопых бартьями счиатете,а русских врагами?Докатились….

  4. Перепрошую, не “русских”, а Росію, яка попхала свого носа на Кавказ. Коли до нас ця зараза полізе, маю впевненість, що оці “чорножопі” згадають, хто є їхніми братами.

  5. Афанасієвич поддерживаю ваши мысли на все 100 , нам есчё соборную Украину воссоединить надо ,а то непорядок какой то

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *