Учора під Крутами.

Крути29 січня делегація Сумської обласної організації Української Національної Асамблеї (УНА) під проводом пана Родіона Дученка разом з делегацією Сумської обласної організації Народного Руху України на чолі з паном Сергієм Бутенком відвідали Крути.

29 січня 1918 року 300 українських студентів на залізничній станції Крути прийняли нерівний бій за підступи до Києва з ордою Михайла Муравйова. Битва тривала близько п’яти годин. Майже усі студенти загинули.

У боях під Крутами серед українських хлопців були й з Сумського краю, які  зупиняли загарбницьку навалу більшовицької Росії.

Як розповіли учасники вчорашніх подій дивним було бачити кілька десятків прапорів Партії Регіонів на цьому заході. Вони, правда, хутко з’явилися та й так же зникли після офіційної частини, яка змушена була відбутися попри небажання діючого режиму, бо ця дата вписана в офіційний перелік відзначень на  державному рівні в  Україні.

Цього разу поталанило пересічним “регіоналам”, гроші, певно, виплатили вчасно за поносіння прапорів Партії Регіонів, бо “велике стояння” за грошима не спостерігалося ні під Крутами, ні біля офісу Партії Регіонів у Києві.

Опісля до Меморіалу підходили колони патріотичних політичних партій та громадських організацій. Звичайно ж, чимало прийшло незаполітизованих людей – поодиноко й групами, щоб вшанувати ті події.

Серед них була численна делегація УНА-УНСО з Києва та інших обласних організацій УНА під проводом легендарного Тополі – пана Ігоря Мазура.

Слово до учасників мав Президент України 2005-2010 року пан Віктор Ющенко, який зауважив про велич битви під Крутами та значимість її для виховання сучасного молодого покоління. Люди сприйняли його виступ хоча й зустрічали з прохолодою. Відомо чому…

Підготував Петро Перепуст.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.netperepust@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *