Прокляття за побудову … храму.

УПЦ МПЯк не дивно, саме до такого середньовічного методу, як прокляття може вдатися батюшка УПЦ МП селища Терни Недригайлівського району щодо свого земляка, мецената – Сергія Осикового.

Сергій Осиковий – голова правління тресту “Київміськбуд-6” відомий, як спонсор щорічного обласного фестивалю дитячих хорових колективів, котрий проходить з ініціативи Анатолія Мокренка в Тернах. В чому ж полягає його провина, щоб заслужити таке покарання?…

Виявляється, в тому, що пан Осиковий хотів побудувати в селищі храм… Ви здивуєтесь? Саме так… Вже й місце немовби підібране було і над проектом велися роботи та в зв’язку з подібними заявами, мабуть на тому все й завершиться, на жаль.

Наводжу фрагмент його інтерв’ю вітчизняному громадсько-політичному, науково-популярному виданню “Гетьман”:

– “… У моєму селищі, в Тернах, немає храму. Я пообіцяв їм допомогти побудувати храм, але для церкви Київського Патріархату. Проте храм треба побудувати в наших душах та серцях, а для цього не достатньо збудувати саму будівлю. Місцевий священик пригрозив, що мій рід буде проклято, якщо храм належатиме не Московському патріархату. Тому до того часу, поки ми на своїй землі Українській не будемо Українцями, ніхто нам не допоможе.”

Ось так. Коли у міжконфесійних чварах одна зі сторін ( УПЦ КП) закликає до

примирення, та єднання, інша (УПЦ МП) – розпалює ворожнечу. Що ж говорити тоді про інші релігійні течії та секти, котрих у селищі є кілька, – можливо їхні сповідувачі вже давно прокляті місцевим священиком від Московського патріархату?…

На закінчення, наводжу слова Сергія Осикового: “Насамкінець хочу сказати; я ВІРЮ, що колись Україна стане шанованою та багатою державою, в яку захочуть приїжджати туристи з усіх країн, а ми будемо усім представляти нашу квітучу державу. Сьогодні ми мусимо, на жаль, затягти паски й дочекатися кращих часів, які обов’язково настануть, бо ми цього заслужили.”

Чи буде місце в тій майбутній країні подібним заявам, котрі роблять священнослужителі?…

Микола Лісний, голова Недригайлівської РО Народного Руху України.

Оригінал статті тут: http://nrusumy.org/news/prokljattja/2011-02-15-536

http://nrusumy.org – останні новини патріотичного руху на Сумщині.

Підготував Петро Перепуст.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc Email: luka100luka@ukr.net, perepust@ukr.net  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *