Річниця створення Української Національної Самооборони (УНСО)

19 серпня 1991 року.

В день оголошення верховним комуністичним режимом ГКНС (російською – ГКЧП) в Києві на заклик лідера Української Міжпартійної Асамблеї (УМА) пана Юрія Шухевича було організовано збір патріотичних сил України для захисту інтересів українського народу від посягань нового режиму Кремля.

Було вирішено назвати цю нову громадську неординарну організацію Українська Народна Самооборона, скорочено УНСО, яка з часом уточнила свою назву й замість «Народна» було визначено «Національна».

Блискавично створювалися відділення цієї організації по всій Україні та навіть в українських діаспорах республік СРСР, зокрема й в Москві, що стало провідною силою для початку народного спротиву ГКЧП.

У ті буремні дні саме ця організація була стрижнем організації народу на боротьбу за Україну. Перемога над ГКЧП дала поштовх українському парламенту проголосити Акт про незалежність України та створення Української Держави.

Опісля постання Української Держави актуальність необхідності діяльності УНСО не тільки відпала, але й набула нового значення – це захист незалежності України від зазіхань проімперських сил Москви, Варшави, Бухареста, Будапешта тощо.

Впродовж діяльності УНСО організація продемонструвала свою безкомпромісну відданість Національній Ідеї. Організація загартувалася в боротьбі з ворогами української Нації. УНСО було задіяне в боротьбі дружніх народів за свої держави. Особливо слід відзначити Грузію та Ічкерію, народ яких вдячний УНСО за допомогу в їх боротьбі проти московських агресорів.

Цими днями делегація Сумської обласної організації УНА-УНСО виїхала до Києва для участі в святкуванні річниці створення УНСО. 19 серпня в Михайлівському Золотоверхому соборі УПЦ Київського Патріархату чисельне членство УНА-УНСО помолилися за Україну та пом’янули загиблих й померлих членів організації.

Опісля було святкове зібрання активу організації на якому керівництво УНА-УНСО обумовило ряд задач на поточний момент своєї діяльності.

Петро Перепуст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *