Спланований наступ на духовність, й не тільки, у Василькові.

ВладіСьогодні у місті Василькові Київської області мали відбутися установчі збори Громадської ради при Васильківській райдержадміністрації.

На світлині: Подарунок громадськості.

Вони нібито й відбулися, бо представники влади, а це депутат райради від Партії Регіонів пан Леонід Матушевич та голова відділу внутрішньої політики райдержадміністрації пан Володимир Назяр, член Партії Регіонів, нареєстрували аж 8 представників від якихось спортивних організацій району та ще кілька «своїх людей», а дійсно представників громадських організацій району в кількості понад десяти вирішили не реєструвати як претендентів у Громадську раду.

Аргументи зводилися приблизно так: – нічого зі свинячим рилом у калачний ряд… Хоча калачами там й не пахне, але завдяки підтримки Громадської ради можна роздеребанити й землю, й інші громадські цінності, які ще трохи залишилися.

Дуже вже одіозно та упереджено видається, що 8 спортивних організацій має репрезентувати чи не весь зріз громадських організацій району.

А от представники релігійних конфесій залишилися осторонь. А це й греко-католицька громада, представники ряду протестантських конфесій, представник Ставропігійного братства святого благовірного Князя Київського Ярослава Мудрого та інші.

Керманичі району від Партії Регіонів, грубо порушуючи чинне законодавство, зокрема відповідне Пположення про громадські ради при органах державної влади, на свій розсуд трактували його статті. При цьому, зауваження про їх некомпетентність та упередженість відміталися, бо вони тут хазява й нічого вказувати різним там громадським організаціям.

Проте, й саме засідання відбулося не легітимно, бо не було висвітлено про його скликання за 30 діб, як це передбачається Положенням, про помилки-описки в поданих документах від громадських організацій не повідомлялося заявникам, організаційної роботи серед широкого спектру громадських організацій району не здійснювалося, ініціативна група ефемерна й не приймала належних рішень тощо.

Наприклад, заява про участь у Громадській раді Васильківського району при райдержадміністрації від Ставропігійного братства святого благовірного Князя Київського Ярослава Мудрого розглядалася кимось одноосібно чи кулуарно – це тайна великая, а не на засіданні ініціативної групи, як те вимагає Положення. Й ряд інших заяв від громадськості теж розглядалися кулуарно.

Унаслідок й обрали:

Голова – член Партії Регіонів, представник державної влади – депутат райради;

Заступник – член Партії Регіонів;

Секретар – член Партії Регіонів.

Ото й маємо – демократія по Васильківськи називається.

Та громадськість вирішила звернутися до самого Прем’єр-міністра. Побачимо, що з того вийде.

Підготував Лука Іваницький.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *