У Сумах презентували книгу “ОУН на Сході України”.

ОУН, УПА

Відбулась презентація збірки наукових статей “ОУН на Сході України”, підготовленої до друку Східноукраїнським дослідницьким центром “Спадщина”.

До видання, яке громадськості презентував один з його авторів – колишній директор Сумського обласного архіву, відомий історик Геннадій Іванущенко, увійшли наукові дослідження про антифашистську та антирадянську боротьбу націоналістичного підпілля на території Дніпропетровської, Донецької, Сумської, Харківської та Запорізької областей.

У збірнику досліджуються обставини підпільної діяльності, аналізується кількісний та персональний склад учасників підпілля, розкриваються регіональні особливості нелегальної діяльності. Окремо розповідається про вихідців зі східних областей в Українській Повстанській Армії.

“Цим збірником дослідники доводять, що організації ОУН-УПА існували не лише на території Західної, а й на Сході України”, – зазначив історик. Він додав, що при підготовці видання дослідники опрацювали архівні матеріали з державних обласних архівів та архівних відділів управлінь СБУ, опитали десятки свідків визвольної боротьби 40-50-х років ХХ століття.

Зазначимо, що цей збірник далеко не перше таке видання на сході України. Лише на Сумщині вийшли “Книга пам’яті Сумської області”, “Голодомор 1932-1933 років на Сумщині”, “ОУН-УПА на Сумщині”.

Підготував Лука Іваницький.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.net


2 thoughts on “У Сумах презентували книгу “ОУН на Сході України”.”

  1. У Сумах презентували нікому непотрібну збірку статей “ОУН на Сході України”. Більша частина Сум’ян не підтримує намагання деяких політичних сил, які доречі на останніх виборах не отримали жодного відсотку голосів виборців, переписати історію нашого краю.

  2. Казав я тобі, Льольок, що усі ви, промосковські підсілки й грязь Москви, безграмотні, бо в одному реченні робите купу помилок – аякже, з ким поведешся – з москалями.
    Сум’ян, дружок, всередині речення пишеться з малої літери й апострофа немає, бо це не літературне слово, то й не підлягає загальним правилам правопису української мови, а пишеться так, як його вимовляють в народі – сумян. Також слово “доречі” потрібно було виділити комами, а остання фраза після коми повинна бути після “політичних сил”.
    Ти пойняв, дурень. Учись, скільки тобі повторяти, недоук нещасний!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *