Вечір пам’яті Анатолія Лупиноса в Сумах (фото).


Анатолій Лупиніс

9 лютого в Сумах, у приміщенні актової зали парторганізації «За Україну» активісти Сумської обласної організації Української Національної Асамблеї (УНА) влаштували вечір пам’яті видатного політичного, громадського й церковного діяча новітньої доби Анатолія Лупиноса.

За сприяння відомого політичного й громадського діяча Сумщини  пана Олега Медуниці – колишнього заступника сумського губернатора, одного з керівників місцевої парторганізації «За Україну», було надано цю ошатну залу для вечора пам’яті Анатолія Лупиноса.

Завітало багато мешканців Сум.

Завітали також представники ряду парторганізацій. Від керівництва сумських парторганізацій Народного Руху України пан Сергій Бутенко, ВО «Свобода» пан Олександр Петренко, Конгресу Українських Націоналістів пан Олександр Бойко,  та ряду громадських організацій, зокрема сумський козацький отаман пан Олександр Реута та інші.

Відкрив цей вечір пам’яті голова Комітету СОО УНА пан Олександр Хоменко, який надав слово священику Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату архімандриту Сергію (Яровому). Священик виказав напутнє слово зібранню та сказав, що вшанування видатних борців за незалежну Україну всіляко підтримується Церквою.

Потім пан О.Хоменко  розповів про життєвий шлях Анатолія Лупиноса. Було продемонстровано документальний фільм про цього неординарного діяча української політики.

Пан О.Хоменко також подякував заступнику голови СОО УНА пану Миколі Тисячнику за ту працю, яку він здійснив у підготовці цього вечора.

У своєму слові пан М.Тисячник наголосив про значимість постаті Анатолія Лупиноса, якого в колі однопартійців прийнято називати дядя Толя. Він також сказав, що без дяді Толі тяжко представити Україну в роки новітньої боротьби за незалежність України, бо його вклад у цю справу тяжко переоцінити.

Опісля виступив київський представник керівництва УНА, керівник оргвідділу УНА пан Петро Перепуст, який у своїй промові зауважив про важливість цієї постаті для партії, як людини на прикладі якої має бути здійснюватися виховання членства партії. Також пан Петро розповів про особисте знайомство з Анатолієм Лупиносом та ту допомогу, яку він надавав українським організаціям зі Східної діаспори. Також він зазначив, що саме Анатолій Лупиніс розпочав «народну дипломатію», яка принесла Україні важливі дивіденди на початку нашої незалежності, чим, між іншим, не скористалися недолугі урядовці.

Відомий громадський діяч Сумщини пан Олександр Подольський натхненно прочитав вірш Анатолія Лупиноса «Покритка» чим викликав «бурю» аплодисментів у присутніх.

Наприкінці вечора слово взяв голова СОО УНА пан Микола Сурженко, який додав кілька епізодів з життя Анатолія Лупиноса, а також зауважив про значимість подібних заходів, які об’єднують представників різних патріотичних політичних організацій та налагодження дружніх стосунків у теплій неформальній обстановці. Такі вечори пам’яті потрібно збирати у вшанування видатних діячів України й Сумщини зокрема, які прислужилися Україні хоча й перебували в різних політичних партіях та організаціях.

Насамкінець він заспівав пісню, на слова вірша Анатолія Лупиноса «Життя триває, точиться війна», покладені на музику самим паном Миколою.

Молодь у захваті від почутого, сказав голова Молодого Руху пан Андрій Рибалко, ми старатимемося бути гідними послідовниками Анатолія Лупиніса, додав він після закінчення заходу.

Підготував Лука Іваницький.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *