Відстоїмо Національне Православ’я.

Голові Сумської обласної державної адміністрації, голові Сумської обласної ради.

Заява Сумської обласної організації Української Національної Асамблеї (УНА) з приводу звернення Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України.

Комітет Сумської обласної організації Української Національної Асамблеї (УНА) глибоко обурений діями як центральної, так й місцевої влади з приводу ускладнень у міжконфесійних відношеннях в Сумській області.

Очевидним є те, що Сумська обласна державна адміністрація на чолі з її головою паном Юрієм Чмирьем, грубо порушує Конституцію України.

Уже з перших своїх кроків було знехтувано статтю 11 Конституції України де наголошується, що держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури. А це значить, що держава, її Президент та органи місцевого самоврядування мають здійснювати заходи з цього приводу й у царині духовності.

Адже, традицією української нації в царині духовності є традиція сповідувати саме українське національне православ’я, виразником якого є виключно УПЦ Київського Патріархату та Українська Автокефальна Церква! Ніякі іноземні та новітні релігійні конфесії, звісно ж, не підпадають під цю вимогу Конституції України.

Зразу ж після свого обрання, Президент України взяв благословення в представника іноземної конфесії. Тут слід зауважити, що то було неофіційне дійство Президента України, але його приклад наслідували керівники місцевого самоврядування чи не в усіх регіонах України, й в Сумській області зокрема. При цьому, делегація Сумської обласної державної адміністрації мала офіційний статус, що висвітлили Сумські ЗМІ! Звичайно, пан Ю.Чмирь має право брати благословення в своїй церкві, але це має бути на приватному рівні.

Окрім цього слід зауважити, що будь-яке державне свято, в будь-якому поселенні в Україні, коли воно вимагає, за традицією чи необхідністю, присутності духовенства – це можуть бути в офіційному статусі представники українського національного православ’я – Київського Патріархату чи Української Автокефальної Церкви, а представники інших релігійних конфесій мають статус запрошених гостей, бо цього вимагає стаття 11 Конституції України.

Відомий факт, що до цього часу на прохання єпископа Сумського і Охтирського Мефодія (УПЦ Київського Патріархату), у пана Ю.Чмирья не «знайшлося» вільного часу, щоб прийняти владику Мефодія!

Також наголосимо, що в Сумській області відслідковується активізація представників Московського Патріархату в руслі дискредитації Київського Патріархату. При цьому, належної реакції органів державної влади на місцях та органів місцевого самоврядування не вбачається.

З огляду на вищенаведене, просимо голову Сумської обласної Державної адміністрації та голову Сумської обласної ради всіляко сприяти консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури в царині духовності – в першу чергу підтримки діяльності Сумського єпархіального управління УПЦ Київського Патріархату.

Комітет СОО Української Національної Асамблеї (УНА).

Виконавець: Петро Перепуст. Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc Email: luka100luka@ukr.net, una-unso_sumy@ukr.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *