Вшанування пам’яті Провідника ОУН Сумщини Семена Сапуна та членів націоналістичного підпілля

20 лютого у Сумах відбулася акція вшанування пам’яті Провідника Організації Українських Націоналістів Сумщини Семена Сапуна та членів націоналістичного підпілля, закатованих під час німецької окупації 68 років тому.

Зранку в Свято-Воскресенському козацькому кафедральному соборі Української Православної Церкви Київського Патріархату за участі Єпископа Сумського та Охтирського владики Мефодія була проведена панахида. З невеликою історичною довідкою виступив голова обласного комітету Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО) Олександр Хоменко, який розповів про Семена Сапуна та його побратимів з ОУН, які були арештовані немецкою службою безпеки в конці 1942 року, а 20 лютого 1943 року разом з сотнями іншими арештованими сумчанами були розстріляні і спалені на території в’язниці.

Після панахиди активісти Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО), КУНу, МНК, НРУ, ВО “Свобода”, Українського козацтва, товариства “Просвіта” та інших патріотичних організацій пройшли ходою до місця загибелі українських підпільників – колишньої в’язниці, де відбувся поминальний мітинг.

Тривалий час існування та активна діяльність ОУН на Сумщині замовчувалася, хоча на території області діяла розгалужена мережа українського підпілля, координатором якої і був колишній вчитель, керівник “Просвіти” Семен Сапун. Вже в повоєнний час більшовицька влада по-своєму «вшанувала» загиблих. Територію, де були спалені сум’яни-бандерівці, залили бетоном. Зараз на цих людських кістках розміщені автостоянка і ринок. Цікаво, що відомості про окремих страчених підпільників свого часу потрапили і до обласного тому Книги скорботи України, але без зазначення їхньої належності до ОУН.

Сьогодні, незважаючи на перешкоди, триває процес перейменування однієї з вулиць міста Суми іменем Семена Сапуна. На жаль, вже декілька років патріотичним силам не вдається отримати дозволу від місцевої влади на встановлення пам’ятного знаку та хреста закатованим українським патріотам.

“Україна для мене така велична, що я і вдруге не завагаюсь померти за неї”. Чи стануть останні слова Семена Сапуна написом на пам`ятнику українським героям?

Інформаційно-аналітична служба

Сумської обласної організації

Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО)

Підготував Микола Тисячник

3 thoughts on “Вшанування пам’яті Провідника ОУН Сумщини Семена Сапуна та членів націоналістичного підпілля”

  1. Корисний захід. Жаль що дізнався про цей захід тільки сьогодні. Невже не можна розказати про події, які будуть проводитися, заздалегідь? Можна це зробити й у цьому інтернет виданні.

  2. я конечно извиняюсь , но в донецкой обл гробовая тишина!! чюдом нашол новости тут , такое ошюшение что унсо вроде как есть но в донецкой обл её нет , а ведь вокруг Донецка много городков и сёл и люди только по слухам знают что вроде б то есть унсо но в глаза чёто их мало кто видел ,странно как то ,будет ли меняться что нибуть в этом направлении? приведу пример, в пригороде Донецка 6 палаток ПР и машина с бикбордом и громкоговарителем курсирует целый день по городу и каждому жителю газету разсылают, а про украинской палатки ни одной!!! ваши окопались в донецке и нос невысовуют дальше ограничились этим и всё , ДО КАКИХ ПОР это будет продолжатся? не пора ли в народ выйти а? извените если кого обидел но палатки в пригородах Донецка всё таки можно было организовать или хотя бы газетку жителю прислать

  3. Дякуємо за зауваження.
    Прийнято до уваги, будемо виправлятися.
    Петро Перепуст

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *