Знай наших – УНА-УНСО у всіх на язиці!

Сумська обласна організація Української Національної Асамблеї (УНА-УНСО).

Своїми діями настільки засіла в уми сумчан, що навіть провідні засоби масової інформації області, наприклад Сумська обласна телерадіокомпанія, асоціює нашу організацію з ОУН-УПА. Й не тільки асоціює, а й поєднує це докупи.

Пропонуємо вашій увазі статтю на сайті Сумської обласної телерадіокомпанії http://www.strc.sumy.ua/ де йдеться про присвоєння однієї з вулиць Сум імені засновника цього міста Герасима Кіндратовича, якого вперто називають, вигаданим російськими шовіністами, «Кондратьєвим». Хоча всім відомо, що Герасим син Кіндрата та має бути так й записаний – Кіндратович, але не як за батьком (по-батькові), а як було прийнято в західних регіонах України, звідкиля він родом, вживати це прізвищем.

Подаємо текст статті.

В Сумах з’явиться вулиця Герасима Кондратьєва.

Таке рішення прийняли на  засіданні члени міжвідомчої комісії з визначення підстав  для найменування, перейменування об’єктів адміністративно територіального устрою та повернення їм історичних назв та присвоєння імен державних та громадських діячів.

Депутати Сумської міської ради, на своєму черговому засіданні мають визначити, чи залишиться вулиця Кірова в Сумах, чи вона носитиме ім’я засновника нашого міста Герасима Кондратьєва. Члени міжвідомчої комісії свій вердикт вже винесли на користь останнього. Щоправда, їм довелося вислухати різні точки зору. Наприклад, депутат міської ради Солобаєв вважає, що не потрібно на сьогодні перейменовувати вулиці. На його думку тисячи сумчан проти цього. Від краєзнавців та громадськості було кілька пропозицій, яка вулиця має носити ім’я Герасима Кондратьєва. Називали вулицю Кооперативну, та провулок Інститутський, який свого часу був провулком Кондратьєва. Вислухавши всі пропозиції, Андрій Рябоконь, заступник міського голови Сум запропонував голосувати за кожну з них. В результаті члени комісії одностайно проголосували за перейменування вулиці Кірова на вулицю Герасима Кондратьєва.

Також члени комісії дали згоду на перейменування провулку Інститутського на провулок Кондратьєва.

В той же час, дослухавшись до думки краєзнавців та громадськості вони вирішили не перейменовувати вулицю Першотравневу на вулицю Харитоненків. Інший варіант – надати невеличкій вулиці Червонозоряній імена меценатів – також не знайшов підтримки. Тож, тепер, сумчани можуть запропонувати вулицю, якій можна було б присвоїти ім’я Харитоненків. Як варіант – прозвучала  вулиця Привокзальна. Щодо вулиці Котовського, то їй планувалося  присвоїти ім’я Семена Сапуна, одного з членів визвольного руху УНА-УНСО в Сумах, який загинув від рук фашистів.

Але думки громадськості та членів комісії тут розійшлися. Тому, прийнявши рішення щодо зміни назви вулиці, члени комісії вирішили звернутися до ветеранських організацій та почути їх думку. А все ж,  остаточне рішення за депутатами Сумської міської ради.

Підготував Петро Перепуст.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc ; Email: luka100luka@ukr.net, una-unso_sumy@ukr.net, perepust@ukr.net .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *