Зрадіє праведник, коли побачить помсту; обмиє ступні свої в крові лиходія.

Святе ПисьмоЗлоязичники, які цураються Слова Божого, напридумали різних лжетеорій про християнство, що воно, бачите, беззубе й не войовниче.Насправді християнство покликане до відстоювання своєї віри різними засобами, в тому числі й войовничими. Це вже потім підтасували різні християнські поняття для того, щоб маси народу тримати в покорі.

Були замінені філософські образні викладки Святого Євангелія на буквальщину, чим користуються й сучасні лжепророки.

Ось подаємо дещицю мудрості із Псалтирі. Ця книга Біблії шанована в українському народу, без неї не відбувається ні Божественна Літургія, ні хрестини, ні вінчання, ні поховання.

Тож почитаємо витяги з цієї мудрої книги.

Почуй, Господе, правду, прийми благання моє та молитву, що виходить з уст не ложних. До Тебе благання моє, бо Ти почуєш мене, Боже – прихили вухо Твоє до мене, зачуй слова мої. Покажи чудову милість Твою тим, що сподіваються на Тебе, рятуються Твоєю правицею від тих, що повстають супроти них. У тіні крил Твоїх прихисти мене від лиця нечестивих, які нападають на мене, – від ворогів душі моєї, що оточують мене.

Не приєднай душі моєї до грішників і життя моє до кровожерних, у котрих в руках злочини, і котрих правиця виповнена підкупом. Не погуби мене з нечестивими і з тими, що чинять неправду, котрі з ближніми своїми говорять про мир, а в серці в них зло. Відплати їм за діяннями їхніми, за недобрими вчинками, за справою рук їхніх відплати їм, відплати їм заслуженим ними.

Доки мені збирати поради в душі моїй, скорботу в серці моєму вдень і вночі? Допоки ворогові моєму підноситися наді мною? Від Твого лиця суд мені нехай постане; нехай подивляться очі Твої на правоту. Ти випробував серце моє, навідав уночі, випробував мене, і нічого не знайшов; від помислів моїх не відступають уста мої. У діяннях людських, за словом уст Твоїх, я остерігав себе від шляхів винищувача.

Зненавидів я збіговисько підступних і з нечестивими не сяду. Тому що сила в них, але я до Тебе звертаюся, тому що Бог – оборона моя.

Постань, Господие, Боже мій, піднеси руку Твою, не забудь пригноблених. Наведи, Господе, страх на них, нехай знають, що вони – тільки люди.

Постань, Господе, уярми ворога, зігни донизу. Визволи душу мою від нечестивого мечем Твоїм. Зглянься, зачуй мене, Господе, Боже мій! Просвітли очі мої, доки не заснув я сном смертним. Захисти мене, Господе, від руки лиходія, збережи від гнобителів, котрі задумали ступні мої захитати.

Не дай ухилитися серцю моєму до слів лукавих для прощення справ гріховних разом з людьми, які чинять беззаконня, і нехай не скуштую я від солодощів їхніх.

Нехай примножиться скорбота у тих, котрі поспішають до бога чужого; я не приноситиму їм ливних приношень з крови, і не згадаю їхнього ймення устами моїми. Зміцни ходу мою на шляхах Твоїх, нехай не посковзнуться ноги мої.

Нехай же заніміють уста неправдиві, котрі супроти праведника мовлять лихе з пихою і презирством. Візьми щита і панцера, і постань на допомогу мені;

Заради страждання вбогого і зітхання бідного нині повстану, каже Господь, поставлю в безпеку його від того, хто ловить. Не дай, Господи, бажаного лиходієві, не дай успіху лихому задумові його.

Злоба ворога обернулася на його голову, і злочини його впадуть на тім’я його. Копав рів і викопав його, і впав до ями, котру приготував.

Злоязика людина не утвердиться на землі; лихо звабить гнобителя у погибель.

Нехай накриє голови тих, що мене оточили, лихо їхніх власних уст. Нехай упадуть на них палахкі жарини; нехай попадають вони у вогонь, у провалля, аж так, щоб не підвелися.

Зламай рамено нечестивому і злому, – так, щоб шукали і не знайшли його безчестя. Приготуй списа і перетни шлях переслідувачам моїм. Скажи душі моїй: Я – порятунок твій!

Нехай осоромляться і зазнають ганьби ті, що важать на душу мою; нехай обернуться назад і вкриються ганьбою ті, що змовляються на лихе супроти серця мого! Нехай будуть вони, мов порох на вітрі, і Ангел Господній нехай проганяє їх. Нехай же буде слизьким і затьмареним їхній шлях, і Ангел Господній нехай переслідує їх. Бо вони без провини утаємничили для мене яму – тенета свої і без провини викопали її для душі моєї.

Нехай же погибель зненацька заскочить ворога, і тенета, котрі він утаємничив для мене, нехай спіймають його самого; нехай потрапить до них на погибель. Нехай осоромляться і застидаються всі, що радіють з болю мого, нехай покриються соромом і ганьбою ті, що звеличують себе супроти мене.

Нехай радіють і веселяться бажаючі правоти моєї і говорять невтомно. Нехай же величним буде Господь, Котрий хоче миру служникові Своєму!

Винищи їх, Боже, нехай же згинуть вони від замірів своїх; за численні злочини їхні відкинь їх, бо вони проти Тебе бунтують. Семикратно поверни сусідам нашим в нутро їхнє ганьбу, котрою вони Тебе, Господе, ганьбили. Доки ви будете судити несправедливо і неупереджено ставитися до лиходіїв?

Чужинці повстали супроти мене, і гнобителі шукають душі моєї; вони не мають Бога перед собою. Невже вони уникнуть відплати за неправду свою? Але вразить їх Бог стрілою, несподівано будуть уражені. Язиком своїм вони вразять самих себе, а всі, що бачитимуть їх, залишать їх.

Завернуть нечестиві до пекла, і всі народи, що забувають Бога. Бо не назавжди забудеться вбогий, і очікування вбогих не навіки загине.

Вилий на них лють Твою і полум’я гніву Твого нехай обгорне їх.

Вороги завертають назад, коли я волаю до Тебе з благанням; з цього я дізнаюся, що Бог за мене. Я переслідую ворогів моїх, і наздоганяю їх, і не повертаюся, аж доки не будуть винищені. Завдаю їм поразки, і вони не можуть підвестися; падають під ноги мої. Бо Ти оперезав мене силою для битви і підкорив мені тих, хто повстав на мене. Ти обернув до мене плечима ворогів моїх; щоб я міг винищити ненависників моїх.

Нехай же щезнуть, наче вода, що розпливається, коли напружать стріли, нехай вони будуть, мов переламані на куски. Нехай щезнуть, мов слимак, що розкривається; нехай не побачать сонця, наче викидень жінки.

Чужинці бліднуть і тремтять в укріплених місцях своїх. Вони волають, до Господа, але немає рятівника – Він не відповідає їм. Вони захиталися, і впали, а ми підвелися і стоїмо незрушно.

Зрадіє праведник, коли побачить помсту; обмиє ступні свої в крові лиходія.

Нехай вороги повертаються увечері, виють, мов собаки, і блукають довкола міста. Нехай блукають, щоб знайти їжу, і не ситі залишаються вночі. Нехай же трапеза їхня стане їм тенетами, і добре їство – пасткою.

Нехай потьмяніють очі їхні, щоб не бачили, і стегна їхні вчини слабкими назавжди. Оселя їхня нехай буде спустошеною, і в шатрах їхніх нехай не буде мешканців.

Боже мій! Нехай же будуть вони, мов порох у вихорі, мов солома на вітрі. Як вогонь спопеляє ліс, і як полум’я обпалює гори. Постав над ним лиходія, і сатана нехай стане по праву руку від нього. Коли буде судитися, нехай вийде звинуваченим, і молитва його нехай буде гріхом.

Нехай дні його будуть короткими, і маєток його нехай забере інший. Діти його нехай будуть сиротами, і дружина його – вдовою. Нехай поневіряються його діти і жебракують, і просять хліба з руїн своїх.

Нехай відбере лихвар усе, що в нього є, і нехай чужі розкрадуть працю його. Нехай не буде співчутливого до нього, нехай не буде такого, що милує сиріт його. Нехай будуть нащадки його на загибель, і нехай витреться ім’я їхнє в прийдешньому роді. Нехай буде пригадане перед Господом беззаконня батьків його, і гріх матері його нехай не зітреться.

Як полюбив прокляття, – воно й прийде на нього; не захотів благословення – воно й відійде од нього. Як одягнувся прокляттям, наче ризою, і нехай увійде воно, наче вода, у нутрощі його, і, немов єлей, у кістки його. Нехай буде воно йому, мов одежа, в котру він одягається, і неначе пояс, котрим завжди оперізується.

Така плата від Господа ворогам моїм і тим, що говорять лихе на мою душу.

Живий Господь і благословенна скеля моя! Нехай же буде звеличений Бог спасіння мого, Бог, що мстить за мене.

Підготував Лука Іваницький.

Українська Національна Асамблея, місто Суми.

http://www.unso.loc E-mail: luka100luka@ukr.net

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *